OSMANGAZI JOURNAL OF MEDICINE

Osmangazi Journal of Medicine (OJM), Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin resmi yayın organıdır. OJM sağlık bilimlerini ilgilendiren bütün alanlarda, klinik ve deneysel çalışmalar, olgu sunumları, derlemeler, editöre mektup başlıklarında makaleler yayınlayan, ücretsiz, hakemli, açık erişimli akademik bir dergidir.

Makaleler online 'makale gönderme sistemi' aracılığı ile kabul edilmektedir. Makale göndermek için ''yazar'' olarak yeni kullanıcı kaydı yapılmalıdır. Yazarlar, kayıt yapıldıktan sonra açılan sayfadan bir kaç basit adımla makalelerini gönderebilirler.

Osmangazi Journal of Medicine Google Scholar ve Türk Medline Ulusal Sağlık Bilimleri Süreli Yayınlar Veritabanı tarafından arşivlenmektedir.

Duyurular

 

Yeni Makale Başvuruları ve Kabul Edilen Makalelerin Yayınlanması

 

Osmangazi Tıp Dergisi (Osmangazi Journal of Medicine) makale değerlendirme süreci 26.12.2015 tarihinden itibaren Ulakbim-DergiPark servis sağlayıcıları üzerinden yapılacağından, 'yeni makale' göndermek isteyen yazarların aşağıdaki linki kullanmaları gerekmektedir: 

http://dergipark.ulakbim.gov.tr/otd/

Bu link ile açılan sayfadan Osmangazi Tıp Dergisine (Osmangazi Journal of Medicine) ulaşılabilecek ve yeni makale gönderim süreci tamamlanabilecektir. Yukarıda linki verilen siteye giriş için yazarlarımıza yeni şifreleri gönderilmiş olup bu yeni şifrelerin kullanılması gerekmektedir. Yazarlarımızın kullanıcı adı, kayıt için kullandıkları e-mail adresleridir. Ulakbim DergiParktaki siteye girişte zorluk yaşanması durumunda ''şifremi unuttum'' seçeneği kullanılarak yeni şifre edinilebilir. 

Kabul edilmiş makaleler de Ulakbim-DergiPark tarafından sağlanan ve aşağıda linki verilmiş  sitemizde yayınlanacaktır.

http://dergipark.ulakbim.gov.tr/otd/

 
Yayın Tarihi: 2015-12-25
 
Daha Fazla Duyuru...

Cilt 37, Sayı 3 (2015): OSMANGAZİ TIP DERGİSİ

İçindekiler

DERLEMELER / REVIEWS

Muhammed Fatih Önsüz, Burcu Işıktekin Atalay
PDF

ORİJİNAL MAKALELER / ORIGINAL ARTICLES

Kevser özdemir, Nebahat Ozerdoğan, Alaettin Ünsal
PDF
Erhan Şahin, Cengiz Bayçu, Ayşe Tansu Koparal, Dilek Burukoğlu Dönmez, Nuriye Ezgi Bektur
PDF
Evrim Metcalfe, Durmuş Etiz, Alaaddin Özen, Tufan Öğe, Sare Kabukçuoğlu, Sinan Özalp
PDF

OLGU SUNUMLARI / CASE REPORTS

Engin Özakın, Atilla Ozcan Ozdemir, Ebubekir Arslan, Nurdan Acar, Filiz Baloglu Kaya
PDF